קבוצת ראש - משרד חקירות ומכון פוליגרף

073-7814400

המשלוח חינם בכל קנייה מעל 99₪

לאור המצב הבטחוני, קבלו המלצות לאמצעי הגנה עצמית

המלצות לציוד הגנה עצמית

בשנים האחרונות, החל ממבצע שומר חומות ועד לשרשרת האירועים בחודשיים האחרונים, אזרחים רבים מצאו עצמם בסכנת חיים או תקיפה בעודם שוהים במכוניתם, או בעת שטיילו ברחובות ראשיים בערים הגדולות ואפילו ברחובות שכונת המגורים שלהם. חלקם היו מצוידים בעזרים שונים להגנה עצמית, כמו גז פלפל, שוקרים חשמליים ואלות טלסקופיות (מתקפלות).

האם אמצעים להגנה עצמית הם חוקיים?

אמצעים אלה להגנה עצמית הם חוקיים לגמרי, אינם דורשים רשיון מיוחד, והם איפשרו לאנשים רבים לנטרל את התוקפים באופן זמני, ולקבל זמן להימלט מהמקום ולהציל את עצמם.

מהו גז פילפל להגנה עצמית?
גז פילפל מבוסס על תמצית החומר הפעיל שנמצא בכל פילפל חריף. כשגז פילפל בא במגע עם עור הפנים ומערכת הנשימה הוא גורם לדמעות, לגודש חריף באף, לשיעולים ואף לקוצר נשימה. זמן ההשפעה של גז הפילפל עומד על כחצי שעה, הסיכונים של השימוש בו נמוכים, והוא נחשב לאמצעי הגנה עצמי יעיל וחוקי, המאפשר לנטרל את התוקף ממרחק של עד 3 מטרים, ללא צורך במגע.

באילו מצבים מומלץ להשתמש בגז פילפל כאמצעי להגנה עצמית?
גז הפילפל מומלץ לשימוש בכל מצב שבו לתוקף יש יתרון שמהווה עבורכם סכנה. למשל, תוקף שממדי גופו גדולים משלכם או תוקף המחזיק בידו אמצעי תקיפה כמו סכין או אלה. באמצעות גז הפילפל תוכלו לנטרל אותו מרחוק ותרוויחו זמן יקר שבו תוכלו להימלט מהמקום ולקרוא לעזרה.

אילו אמצעי הגנה עצמית באמצעות גז פלפל ישנם?

שני אמצעי ההגנה העיקריים באמצעות גז פילפל הם מכלי גז ואקדחים. קיימים שני סוגי אקדחי גז פילפל, האחד עשוי מפולימר והשני מפלסטיק. אקדח פילפל עשוי פולימר נראה כמו אקדח אמיתי מדגם גלוק 19 (ועשוי מאותו חומר כמו גלוק 19), והוא עמיד יותר ויכול להחזיק עשרות שנים לעומת אקדח הפלסטיק, שהוא זול יותר, אך מתבלה מהר יותר, במיוחד ככל שמשתמשים בו יותר.

מה ההבדל בין אקדחי גז פילפל למכלי גז פילפל?
ראשית, יש לדעת כי מכלי גז פילפל מגיעים בשלושה גדלים – קטן, בינוני וגדול, כך שניתן לבחור את הגודל בהתאם לכמות הגז שזקוקים לה, כמו גם בהתאם למקום שבו רוצים להחזיק את המיכל (בתיק, בכיס המעיל או המכנסיים, במגירה וכולי). שנית, מי שבוחרים באקדח עושים זאת בדרך כלל בשל הניראות המרתיעה שלו, ומי שבוחרים במיכל עושים זאת בשל הנוחות שהוא מאפשר וההתאמה שלו לנשיאה בתיק או בכיס המעיל.

כיצד שוקר חשמלי מסייע בהגנה עצמית?

שוקר חשמלי הוא מכשיר יעיל מאוד לנטרול התוקף. את השוקר החשמלי יש להצמיד לגופו של התוקף ולהפעיל. בעת ההפעלה, השוקר משחרר פולסים גבוהים של חשמל המשתקים את מערכת השרירים של התוקף וגורמים לו לשיתוק זמני אך חזק במיוחד.

האם השימוש בשוקר חשמלי עלול להרוג או לפגוע קשות בתוקף?
בהחלט לא. שוקר חשמלי הוא מכשיר חוקי ובטיחותי. גם בשוקרים החזקים ביותר כמות האמפר היא נמוכה, והיא מבטיחה כי בצד יעילותו הרבה בנטרול התוקף, המכשיר אינו קטלני בשום צורה שהיא.

אולי יעניין אותך גם...

ריגול עסקי

התחרות העסקית הקיימת בין חברות הנמצאות באותו ענף או ענפים דומים ידועה לכל. תחרות ידועה כמצב המעודד צמיחה ויצירה של כלכלה בריאה יותר. תחרות בין

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
077-7767876

× איך אפשר לעזור? :)
דילוג לתוכן