קבוצת ראש - משרד חקירות ומכון פוליגרף

073-7814400

המשלוח חינם בכל קנייה מעל 99₪

ייעוץ בטחוני

ייעוץ ביטחוני לעסקים וחברות

ייעוץ ביטחוני לעסקים ולחברות מכל הסוגים מכסה טווח רחב של פעולות שנועדו להגן על העסק או החברה מסיכונים פנימיים וחיצוניים שעלולים לפגוע בפעילותן.

בשנים האחרונות אירועים ביטחוניים מתרחשים גם במדינות שנחשבו עד לא מזמן למדינות רגועות ובטוחות. לכן, בכל מוסד או ארגון מוקדשים תשומת לב ומשאבים רבים לשמירה על ביטחון המקום והאנשים הנמצאים בו. יעוץ בטחוני כולל בניית מערך שלם שיגן על המקום ותן מענה לכל צרכיו מבחינה ביטחונית.

מדוע חברות ועסקים זקוקים לייעוץ בטחוני?

כל ארגון או חברה חשופים לאיומים מסוגים שונים זקוקים להגנה. את זה יודע כל בעל עסק – גדול ובינלאומי או קטן ומקומי. אך לא תמיד ניתן להעריך נכון את הסיכונים, לדעת מהיכן הם צפויים להגיע, ובעיקר – כיצד להתגונן מהם בצורה טובה ויעילה. כאן נכנסים לתמונה הידע, הכלים והמיומנויות של אנשי מקצוע העוסקים בייעוץ בטחוני, והמתמחים בתהליכי זיהוי סיכונים, ניתוח פרצות אבטחה, תכנון מערכת הגנה יעילה, והקמת מערכת אבטחה ותפעולה.

מה כולל יעוץ בטחוני?

יעוץ בטחוני מתבצע בשיתוף פעולה מלא בין חברה אשר יעוץ בטחוני הוא תחום ההתמחות שלה לבין חברה או מוסד המעוניינים ליצור את רשת הבטחון הרלוונטית עברם. החברה המספקת את היעוץ עושה זאת באמצעות יועץ בטחוני שילווה את הקמת מערך הבטחון בכל שלב, מהתכנון הראשוני ועד יישום בפועל. היועץ הבטחוני הוא מומחה בתחום בטחון בחברות באזורים שונים בישראל וגם בחו"ל. רשת הבטחון תיבנה תוך לקיחה בחשבון של האזורים בהם פועלת החברה, תחום ההתמחות שלה ואופן פעילותה. בבניית מערך הבטחון יתבצע תכנון הן לשגרה והן למצבי חירום.

לאילו סוגי חברות, עסקים וארגונים מיועד הייעוץ הביטחוני?

  • ראשית, ככל שלעסק יש יותר עובדים, והוא מחזיק ביותר מידע שיש להגן עליו, כך גובר הצורך בייעוץ המונע הדלפות, פריצות, ריגול תעשייתי או "סתם" מעילות בכספים וברכוש.
  • ייעוץ ביטחוני הוא חיוני במיוחד עבור חברות ועסקים בעלי מערכות מורכבות, הן מבחינה אנושית (ריבוי עובדים), הן מבחינה טכנולוגית, והן מבחינת הסביבה הפיסית של בית העסק, שגם אותה צריך לאבטח.
  • לבסוף, הייעוץ הביטחוני הוא קריטי ממש בחברות המחזיקות בסודות מסחריים, עובדות עם כוחות הביטחון, או המחזיקות בציוד יקר במיוחד או במידע רגיש.

מה כולל הייעוץ הבטחוני לעסקים וחברות?

הייעוץ הביטחוני מתחיל בהערכת הסיכונים הספציפיים שהעסק שלכם מתמודד עמם, וממשיך בכתיבת נהלי ביטחון לעסק והטמעתם בקרב העובדים. בהמשך, היועץ הביטחוני וחברת הייעוץ הביטחוני יסייעו לכם בחקירת אירועים של אי הקפדה על נהלים על מנת להפיק לקחים ולשפר את מערך האבטחה. הם גם יסייע בעריכת בדיקות מהימנות לעובדים וכל פעולה נוספת הדרושה ליצירת מעטפת הגנה לעסק.

כיצד מתבצעת הערכת הסיכונים?

השלב הראשון של הייעוץ כולל איסוף מידע ועריכת סקר סיכונים. סקר הסיכונים נועד לזהות את כל הפרצות דרכן אפשר לפגוע בחברה ואת ההשלכות של תרחישים שונים. הסקר בודק, למשל, את ההיתכנות של גניבות בתוך העסק, או כל פגיעה אחרת, ואת האפשרויות השונות למנוע אותן.

בשלב הבא, יבוצע ניתוח של אפשרויות האבטחה של העסק לאור הסיכונים שזוהו ותוך התחשבות בשיקולי עלות-תועלת. השלב השלישי הוא תכנון של אסטרטגיות אבטחה, המיועדות למנוע את התרחישים בעלי הסבירות הגבוהה יותר.

השלב האחרון הוא, כאמור, הקמה של מערכת האבטחה, הטמעת הנהלים בקרב כל עובדי הארגון וליווי מקצועי מתמשך מצד היועץ הביטחוני, הכולל תירגולים, ניטור ובקרה, הדרכה והכשרה והתאמה של תכנית האבטחה לתנאים משתנים.

כיצד נבנה מערך הביטחון של חברה?

בניית מערך הביטחון והכנה לכל תרחיש אפשרי היא תהליך מורכב שיש לשים לב בו לפרטים הקטנים ביותר ולהכיר את החברה היטב. לכן, תהליך זה מורכב ממספר שלבים:

היכרות עם החברהבשלב זה היועץ הביטחוני יאסוף מידע אודות החברה, אופן פעילותה, יראה את המבנים או האזורים בהם נעשית פעילות החברה, ויבדוק מהם הצרכים והדרישות שלה.
גיבוש צרכיםלאחר איסוף מידע מעמיק אודות החברה וניתוחו, יעלה היועץ את הצרכים המרכזיים של החברה מבחינה ביטחונית.
איומים והתמודדויותהיועץ הביטחוני ירד לפרטים קטנים עוד יותר, יציג את האיומים שעימם על החברה להתמודד, בין אם על בסיס יומיומי ובין אם במצבים יוצאי דופן, מצבי חירום. לכל איום כזה ימליץ היועץ על פתרון תוך הצגת טכנולוגיות חדשניות. טכנולוגיות אלה לא רק יעזרו להתמודד עם איומים ידועים מראש אלא גם לזהות מצבי איום חדשים ולהתמודד איתם.
יישום המסקנותאת מסקנות היועץ הביטחוני לגבי האיומים ודרכי ההתמודדות עימם הוא יסייע ליישם בפועל. יישום וליווי הם חלק בלתי נפרד מהעבודה, כולל הדרכה ולימוד כיצד לנהוג בשעת חירום ואיך למנוע, גם בפעולות קטנות שנעשות על בסיס יומיומי התקפות או איומים ביטחוניים.

מהם השיקולים החשובים ביותר בבחירת חברת ייעוץ בטחוני?

בשלב הראשון, אפיינו את הצרכים של העסק שלכם בצורה ברורה כך שתוכלו לבחור מבין כל ההצעות את חברת הייעוץ שמתמחה בדיוק במה שאתם זקוקים לו. כדאי גם לבחור חברה שיש לה וותק וניסיון, והמעסיקה אנשי מקצוע מתחומים שונים של בטיחות ואבטחה, כך שתוכלו לקבל ממנה את כל מגוון השירותים שאתם זקוקים לו. גם השיקול הכלכלי הוא בעל ערך בבחירת חברת ייעוץ בטחוני, אך כדאי לזכור שלא תמיד ההצעה הכי זולה היא החסכונית ביותר, שכן חוסר מענה מקצועי ואבטחה לקויה עלולים להוביל להפסדים כספיים.

מהם היתרונות בייעוץ בטחוני מחברה המתמחה גם בחקירות וציוד ריגול?

לרשות חברת ייעוץ בטחוני המתמחה גם בחקירות, מיגון וציוד ריגול, עומדים גם הניסיון והמיומנויות הדרושות וגם את הידע הטכנולוגי העדכני ביותר לצורך מתן שירות של ייעוץ בטחוני מקיף. חברה כזו עוסקת באופן שוטף באיתור פרצות ובמיפוי סיכונים (פיזיים, דיגיטליים, אנושיים) ובהמשך, כשתצטרכו לבצע חקירות או בדיקות, היא תוכל לסייע לכם לבצע בדיקות פוליגרף, ראיונות עם עובדים חדשים, ופעולות נוספות שיסייעו לאתר את המקור של איומים פעילים.

מרגישים צורך לחזק את המערך הבטחוני בחברה? החברה גדלה וצרכיה השתנו? זה הזמן לפנות לחברה מומחית בנושא כמו קבוצת ראש. היועצים הביטחוניים של קבוצת ראש הם בעלי ניסיון רב בתחום וישמחו לייעץ ולבנות את המערך הבטחוני המתאים לכם.

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם...

ריגול עסקי

התחרות העסקית הקיימת בין חברות הנמצאות באותו ענף או ענפים דומים ידועה לכל. תחרות ידועה כמצב המעודד צמיחה ויצירה של כלכלה בריאה יותר. תחרות בין

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
077-7767876

× איך אפשר לעזור? :)
דילוג לתוכן