073-7814400

המשלוח חינם בכל קנייה מעל 99₪

בדיקות פוליגרף

תוכן עניינים

קבוצת ראש מפעילה כבר שנים מכון פוליגרף הפועל בדייקנות ואמינות רבה באמצעות בודקים מקצועיים המומחים כל אחד בבדיקות הקשורות למישור מסוים וזאת באמצעות מכשירים חדשניים, מתקדמים ומדויקים.

מהי בדיקת פוליגרף?

בדיקת פוליגרף היא בדיקה שמטרתה היא לקבוע אם אדם דובר אמת או שקר בדיקות באמצעות קליטת תגובות בלתי רצוניות שלו המופיעות ללא שליטתו בזמן שהוא משקר. מכשיר הפוליגרף מתרגם תגובות פיזיולוגיות המתרחשות בגוף לכדי רישום גראפי שהוא אינו יכול לשלוט בהם, כמו עליה בלחץ הדם, שינוי בקצב הדופק ושינוי במוליכות החשמלית של העור אותו מאבחן מומחה פוליגרף מוסמך כתגובות המעידות על אמירת שקר או אמת.

איך מתכוננים לפוליגרף?

 1. לפני הבדיקה כדאי לישון טוב, לפחות 6 שעות. מחסור בשעות שינה עלול לפגוע בתוצאות הבדיקה ובמהלכה. גם לאכול טוב כדאי כדי לא לחוש רעב ובעקבותיו עייפות ועצבנות שעלולות לפגום בתוצאות הבדיקה.
 2. חשוב לשמור על ריכוז במהלך הבדיקה ולא לחשוב על דברים אחרים. דאגות, חששות וכו' עלולות לפגוע באמינות הבדיקה.
 3. כדאי גם להתלבש נוח ולהתכונן לישיבה של כשעה ואף יותר ולבוא בריאים. הבדיקה בודקת תגובות של הגוף ואם לא מרגישים טוב כדאי לדחות את הבדיקה.
 4. אם סובלים מבעיה כרונית כלשהי צריך לדווח עליה לבודק, ממש לא מומלץ לקחת תרופות הרגעה לפני בדיקת פוליגרף. נבדק שמתכוון לומר את האמת ולוקח תרופות הרגעה, רק יגרום לסטייה בתוצאות הבדיקה, אם לוקחים תרופות באופן קבוע, יש לדווח על כך לבודק.

מהו מהלך הבדיקה?

 • אורכה של בדיקת פוליגרף היא כשעה. היא מובנית ויש לה שלבים קבועים הכוללים שיחה מקדימה, ניסוח השאלות, הבדיקה עצמה, פענוחה והנפקת דו"ח הכולל את הממצאים והמסקנות.
 • בשלב השיחה המקדימה נפגש המומחה לפוליגרף עם הנבדק ומתקיימת שיחה פרונטאלית. במהלך השיחה מקבל הנבדק את כל המידע על הבדיקה, אופן התנהלותה, למה היא מתקיימת, השאלות שישאלו, איך עובד מכשיר הפוליגרף ועוד. חשוב לגרום לנבדק להיות קשוב ולשתף פעולה עם הבדיקה על-ידי הבהרת כל הנושאים שאינם ברורים לו.
 • ניסוח השאלות – השאלות חייבות להיות מבוססות רק על עובדות ולא על נושאים מופשטים כגון תחושות, מחשבות, רגשות וכו'. ניסוח השאלות יכול להתייחס למסגרת זמן כלשהי, למשל, בשנה האחרונה עשית ככה וככה. לאחר מכן מתחילה הבדיקה עצמה.
 • מחברים את הנבדק למכשיר הפוליגרף והבדיקה מתבצעת בפועל. במהלך הבדיקה הנבדק עונה רק בכן ולא.
 • שלב זה חוזר על עצמו כ-3-4 פעמים, כשבכל פעם נשאלות אותן שאלות בדיוק, אך סדר השאלות משתנה. השאלות שנשאלות הן אלו שהבודק שוחח עם הנבדק עליהן ולא מפתיעים אותו בשאלות חדשות.
בדיקת פוליגרף קבוצת ראש

האם ישנה עבודה מקדימה לבדיקה?

בדיקות פוליגרף כוללות מספר שלבים כשהבדיקה עצמה מהווה את השלב האחרון מול הנבדק. תחילה על מומחה הפוליגרף לקרוא חומר רקע על הנבדק כדי לקבוע את הכיוון אליו תלך הבדיקה ולנסח את השאלות המדויקות שברצונו לשאול. לפני הבדיקה נערכת עם הנבדק שיחה של כחצי שעה שמטרתה לוודא כי הוא אכן כשיר לעבור את הבדיקה, הן מהמישור הפיזי והן הנפשי. לאחר מכן תערך הבדיקה עצמה והשלב האחרון הוא ניתוח התוצאות, אשר נדרשת מומחיות רבה בתחום כדי לתרגם את הקווים הגרפיים הנראים לכדי מסקנות חד משמעיות.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בכל מכון פוליגרף נעשית עבודה מקדימה רבה לפני הבדיקה עצמה. הבדיקה באמצעות המכשיר היא רק החלק האחרון בתהליך. תהליך הבדיקה כולל מספר שלבים:

 1. קריאת חומר רקע על הנבדק וניסוח שאלות: על מומחה הפוליגרף לעיין בחומר הרקע ולנסח את השאלות המדויקות שיוכלו להוביל את החקירה קדימה. לאופן ניסוח השאלה ישנו חלק חשוב בהצלחת הבדיקה.
 2. שיחה עם הנבדק: מטרתה היא להכיר את הנבדק וגם לוודא האם הוא כשיר בריאותית ונפשית לעבור בדיקת פוליגרף. זה הזמן בו הנבדק מציג את גרסתו.
 3. ניסוח השאלות לבדיקה: השאלות צריכות להיות מנוסחות באופן קצר וברור.
 4. ניתוח הרישומים: החוקר עובר על התוצאות, רואה האם ישנן תגובות החוזרות על עצמן לגבי שאלה מסוימת ומעידות
בדיקת פוליגרף

איזה שאלות שואלים בפוליגרף?

שואלים את הנבדק שלושה סוגים של שאלות:
1. שאלות לא רלוונטיות– כלומר, שאלות שהחוקר והנבדק יודעים את התשובה עליהן, כמו ״מה כתובת המגורים שלך?״ או ״כמה ילדים יש לך?״. מטרתן לבדוק את תגובותיו של הנבדק לשאלות ולהשרות תחושת ביטחון ונינוחות.
2. שאלות רלוונטיות לנושא החקירה למשל, ״האם גנבת כסף מהקופה של החנות?״ או ״האם מסרת מידע חסוי על הניסויים שערכת במעבדה?״.
3. שאלות ביקורת שאלות שמטרתן לעורר תגובה רגשית בנבדק, בלי קשר לנושא החקירה, כדי לבחון את תגובותיו במצבי לחץ. למשל, ״האם אי פעם גנבת חפץ כלשהו, אפילו קטן, שלא היה שלך?״, או ״האם אי פעם שיקרת?״ הן דוגמאות נפוצות לשאלות ביקורת.

סוגי הבדיקות

 • בדיקת פוליגרף במסגרת קבלה לעבודה הפכה למקובלת מאוד במהלך גיוסם של מועמדים לעבודה.
 • חברות וארגונים בודקות את אמינותם של העובדים המיועדים באמצעות פוליגרף במגזרים עסקיים שונים. הבדיקות מתייחסות לשימוש בסמים, מעורבות בגניבת סחורה או כספים, מעורבות פלילית, שייכות משפחתית או חברתית לעבריינים, חובות כספיים, ריגול עסקי ועוד..
 • בנוסף, נעשות גם בדיקות פוליגרף תקופתיות, בעיקר כגורם מניעתי והרתעתי, אבל גם כדי לחשוף אירועים שונים שנעשו בין הבדיקות. בדיקות פוליגרף נוספות הן בדיקות הנעשות כחשד לגניבה או חשד אחר, בדיקות פוליגרף שיא המתח, לפני עליה בדרגה, ולשם בדיקת אמיתות גרסה.
  המומחים של ראש מבצעים פוליגרף מכל הסוגים, הן עבור לקוחות פרטיים והן עבור לקוחות עסקיים.

בדיקת פוליגרף בלייב ללאון רוזנברג – מתוך התוכנית של פאולה ולאון

האם בדיקת פוליגרף היא אמינה?

כיום מכשירי הפוליגרף הממוחשבים, כמו אלה שנמצאים במכון הפוליגרף של חברת ראש, נחשבים למכשירים אמינים ומדויקים ומהמתקדמים בעולם ותוצאותיהם מקובלים על ידי רבים. גם ערכאות המשפט יותר ויותר נוטות להתייחס לבדיקות אלה, במיוחד אם שני הצדדים, התובע והנתבע, מעוניינים בבדיקה שכזו

בדיקות פוליגרף

למה חקירות בשילוב בדיקות פוליגרף יכולות לשמש?

בדיקות עבור לקוחות פרטיים – לעתים לקוחות פרטיים מסתכסכים ביניהם ועל מנת לפתור את המחלוקת ביניהם, הם מסכימים לעבור בדיקה, לרוב מדובר בעניינים כמו בגידות, סכסוכים על רקע ירושה, הסכמים שהופרו, מחלוקות עסקיות ועוד.
מכון פוליגרף ראש מציע שירותי חקירות ובדיקות פוליגרף אמינות על ידי אנשי מקצוע שעברו קורסים והכשרות בתחום, ושבידם ניסיון עשיר בביצוע חקירות מסוג זה.

בדיקות עבור המגזר העסקי – במקומות תעסוקה רבים, ובמיוחד ברגישים שביניהם, לעיתים המעסיק דורש ממועמדים לתפקיד מסוים לעבור בדיקה לאימות הרקע התעסוקתי. מטרת הבדיקה היא לבדוק את אמינותו ומהימנותו של המועמד, לבחון את טוהר מידותיו ואת התאמתו להיחשף לנושאים רגישים ולעיתים סודיים. בין היתר, בדיקות אלה נפוצות בחברות ביטוח, במתקנים צבאיים וביטחוניים, בבנקים וכדומה.

בדיקות לצורך משפטי – בחקירות ובהליכים משפטיים לעתים קרובות משתמשים במכונת פוליגרף. המכשיר משמש על מנת לבדוק חשודים בתחום הפלילי או כדי לבדוק נושאים משפטיים בתחום המשפט האזרחי, בבית משפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני למשל בנושא הפרת הסכמים מסחריים וכו'.

פענוח ממצאי בדיקת הפוליגרף

עם סיום הבדיקה בודק הפוליגרף מנתח את הממצאים והנתונים שנאספו ממכשיר הפוליגרף וקובע אם הנבדק דובר אמת או שקר. הניתוח מתבצע לכל שאלה בנפרד, ולכל שאלה תוצאה משלה.לאחר ניתוח הבדיקה מרכיבים דוח מפורט המסכם את רקע הבדיקה יחד עם הממצאים האם הנבדק יצא דובר אמת או שקר. דוח זה מועבר למזמין הבדיקה בלבד. הפוליגרף מכוון לארבעה ערוצים. נשימה, מוליכות חשמלית של העור, דופק, ולחץ הדם, על-פיהם נעשה אבחון הממצאים והמסקנות.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
077-7767876

× איך אפשר לעזור? :)
דילוג לתוכן