קבוצת ראש חקירות - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלוחים חינם בכל קנייה מעל 99 ₪
 
077-7785699
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקות פוליגרף

 
 
בדיקות פוליגרף הן אחד האמצעים החשובים ביותר שבאמצעותם חותרים לאמת ומפענחים מקרים, כולל מקרים סבוכים, ולכן מכשיר הפוליגרף הוא אחד המכשירים המוכרים ביותר בבתי משפט, במשטרה, במשרדי חקירות אך לא רק. גם בתחום גיוס כוח אדם, לפחות בתחומים מסוימים כמו תחום הביטחון, בדיקות פוליגרף הן חלק מהאמצעים העומדים לרשות האחראים. בדיקות פוליגרף כמו צילום רנטגן או א.ק.ג, יש לפענח על מנת להסיק מסקנות לגבי הנבדק ולכן חשוב שאת הבדיקה יבצע רק אדם מיומן ובעל ניסיון רב בתחום.
 

איך נערכת בדיקת פוליגרף?

 
בדיקות פוליגרף נועדו לקלוט תגובות בלתי רצוניות של אדם המופיעות ללא שליטתו בזמן שהוא משקר. תוצאות הבדיקה מופיעות כרישומים גרפיים שאותם על מומחה הפוליגרף לפענח לאחר מכן כשפרמטרים הנבדקים הם לדוגמה קצב דפיקות הלב, מליחות העור ועוד. הבדיקה עצמה מהווה רק חלק אחד מתוך התהליך כולו והיא נמשכת כשעה. במהלך הבדיקה שואל הבודק שאלות קצרות, ואף חוזר על שאלות.
 

האם ישנה עבודה מקדימה לבדיקת פוליגרף?

 
בדיקות פוליגרף כוללות מספר שלבים כשהבדיקה עצמה מהווה את השלב האחרון מול הנבדק. תחילה על מומחה הפוליגרף לקרוא חומר רקע על הנבדק כדי לקבוע את הכיוון אליו תלך הבדיקה ולנסח את השאלות המדויקות שברצונו לשאול. לפני הבדיקה נערכת עם הנבדק שיחה של כחצי שעה שמטרתה לוודא כי הוא אכן כשיר לעבור בדיקת פוליגרף, הן מהמישור הפיזי והן הנפשי. לאחר מכן תערך הבדיקה עצמה והשלב האחרון הוא ניתוח התוצאות, אשר נדרשת מומחיות רבה בתחום כדי לתרגם את הקווים הגרפיים הנראים לכדי מסקנות חד משמעיות.
 
 

לשאול את השאלות הנכונות- הליך בדיקת פוליגרף

 
בכל מכון פוליגרף נעשית עבודה מקדימה רבה לפני הבדיקה עצמה. הבדיקה באמצעות המכשיר היא רק החלק האחרון בתהליך. תהליך הבדיקה כולל מספר שלבים:
  • קריאת חומר רקע על הנבדק וניסוח שאלות: על מומחה הפוליגרף לעיין בחומר הרקע ולנסח את השאלות המדויקות שיוכלו להוביל את החקירה קדימה. לאופן ניסוח השאלה ישנו חלק חשוב בהצלחת הבדיקה.
  • שיחה עם הנבדק: מטרתה היא להכיר את הנבדק וגם לוודא האם הוא כשיר בריאותית ונפשית לעבור בדיקת פוליגרף. זה הזמן בו הנבדק מציג את גרסתו.
  • ניסוח השאלות לבדיקה: השאלות צריכות להיות מנוסחות באופן קצר וברור.
  • ניתוח הרישומים: החוקר עובר על התוצאות, רואה האם ישנן תגובות החוזרות על עצמן לגבי שאלה מסוימת ומעידות

 
תעודה לבדיקת פוליגרף
 
 

בדיקות פוליגרף מכל הסוגים

 
המומחים של ראש מבצעים בדיקות פוליגרף מכל הסוגים, הן עבור לקוחות פרטיים והן עבור לקוחות עסקיים.
לפני הכול חשוב לנו להסביר בכמה מילים על הבדיקה שנערכת במכון הפוליגרף שלנו:
מכשיר הפוליגרף, או בלשון העם – מכונת אמת, מתקרב בצעדי ענק לקראת יום הולדתו המאה. הוא נוצר בשנות ה- 20 של המאה הקודמת על ידי ג'ון לארסון – שוטר וסטודנט אמריקאי לרפואה מאוניברסיטת פרינסטון. ההנחה שלו היתה שבזמן שאדם משקר, הגוף שלו מגיב באופן לא רצוני. כלומר, אם נמצא מדדים פיזיולוגיים שמשתנים בפתאומיות בזמן שאותו אדם נשאל שאלות – סימן שהוא משקר.

אכן היה אמת בדבריו, וכל השאר – היסטוריה. בעזרת אותה מכונה, אכן מודדים עד עצם היום הזה מדדים פיזיולוגיים בלתי נשלטים כמו לחץ דם, דופק, נשימה ועוד, בזמן שאדם משקר בשאלה מסוימת, רואים בהם שינוי

 

האם בדיקת פוליגרף היא אמינה?

 
כיום מכשירי הפוליגרף הממוחשבים, כמו אלה שנמצאים במכון הפוליגרף של חברת ראש, נחשבים למכשירים אמינים ומדויקים ומהמתקדמים בעולם ותוצאותיהם מקובלים על ידי רבים. גם ערכאות המשפט יותר ויותר נוטות להתייחס לבדיקות אלה, במיוחד אם שני הצדדים, התובע והנתבע, מעוניינים בבדיקה שכזו

 
 

למה חקירות בשילוב בדיקות פוליגרף יכולות לשמש?

 
בדיקות עבור לקוחות פרטייםלעתים לקוחות פרטיים מסתכסכים ביניהם ועל מנת לפתור את המחלוקת ביניהם, הם מסכימים לעבור בדיקת פוליגרף, לרוב מדובר בעניינים כמו בגידות, סכסוכים על רקע ירושה, הסכמים שהופרו, מחלוקות עסקיות ועוד.
מכון פוליגרף ראש מציע שירותי חקירות ובדיקות פוליגרף אמינות על ידי אנשי מקצוע שעברו קורסים והכשרות בתחום, ושבידם ניסיון עשיר בביצוע חקירות מסוג זה.

בדיקות עבור המגזר העסקי – במקומות תעסוקה רבים, ובמיוחד ברגישים שביניהם, לעיתים המעסיק דורש ממועמדים לתפקיד מסוים לעבור בדיקה לאימות הרקע התעסוקתי. מטרת הבדיקה היא לבדוק את אמינותו ומהימנותו של המועמד, לבחון את טוהר מידותיו ואת התאמתו להיחשף לנושאים רגישים ולעיתים סודיים. בין היתר, בדיקות אלה נפוצות בחברות ביטוח, במתקנים צבאיים וביטחוניים, בבנקים וכדומה.

בדיקות לצורך משפטי – בחקירות ובהליכים משפטיים לעתים קרובות משתמשים במכונת פוליגרף. המכשיר משמש על מנת לבדוק חשודים בתחום הפלילי או כדי לבדוק נושאים משפטיים בתחום המשפט האזרחי, בבית משפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני למשל בנושא הפרת הסכמים מסחריים וכו'.

 
קבוצת ראש מפעילה כבר שנים מכון פוליגרף הפועל בדייקנות ואמינות רבה באמצעות בודקים מקצועיים המומחים כל אחד בבדיקות הקשורות למישור מסוים וזאת באמצעות מכשירים חדשניים, מתקדמים ומדויקים.