קבוצת ראש חקירות - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלוחים חינם בכל קנייה מעל 99 ₪
 
077-7785699
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוקר פרטי בהרצליה

 
 
בהגדרתו, החוקר הפרטי הוא איש מקצוע המתמחה, עבור לקוחותיו, בליקוט מידע במסגרת האזרחית (בניגוד לבלש, למשל, העושה זאת במסגרת עבודתו המשטרתית).
תרשו לנו לגלות לכם, רק לכאורה ובהגדרה היבשה, מאחר וחוקר פרטי מבצע, במסגרת המשימות המוטלות עליו, אינספור פעולות שונות ונוספות לצורך איסוף והשגת המידע, כך שאין דבר רחוק יותר מהמציאות מאשר אותה הגדרה יבשה.
 

מה תפקידו של חוקר פרטי?

 
תפקידו של חוקר פרטי מתמקד באיסוף נתונים, עובדות, הוכחות - מידע. עבודתו עשויה להתבצע בשטח, בדיוק כפי שהיא עשויה להתבצע מהמשרד (באמצעות מחשב או טלפון).
בגדול, ניתן לומר, כי תפקידו של חוקר פרטי הוא לספק כמה שיותר פריטי מידע שיסייעו ללקוחות שלו לדעת את ה"אמת ואת ה"מציאות". ה"אמת" הזו עשויה להיות נוגעת ללא מעט תחומים ורבדים בחיינו הפרטיים והעסקיים, כך, שלמעשה, חוקר פרטי עשוי להיות איש המקצוע המתאים לפנות אליו במקרים רבים ושונים.

 

באלו נושאים חוקר פרטי מתעסק?

 
 
למרות, שנושא הבגידה בבן (או בת הזוג) היא האסוציאציה הראשונה העולה בראש כאשר מזכירים חוקר פרטי, בפועל, חוקר פרטי עוסק במגוון רחב של תחומים, שבהם - הונאות עסקיות, איתור אנשים או רכוש, ריגול עסקי (משני צידי המתרס), חקירות בנושאי ביטוח, חקירות בתחום הגובל בפלילים, מעקב אחר חשודים, בדיקת מהימנות ואמינות עובדים וכן הלאה.
 
 
 

באלו מקרים משתמשים בחוקר פרטי?

 
ברור לגמרי כי כולנו מעדיפים לחיות עם הרגליים על הקרקע, כשאנחנו מחוברים למציאות. אולם, קיימים מקרים בהם ההעדפה הזו שלנו מתנגשת במציאות, ואז, אנחנו מתחילים לחשוד. לחשוד כי בן או בת הזוג בוגדים בנו, לחשוד כי עובד מסוים שולח ידו בקופת העסק, לחשוד כי עובדת ספציפית מוכרת את הסודות העסקיים שלנו למתחרים... אין סוף מקרים ונסיבות, שהמשותף לכולם הוא הצורך (והרצון) לדעת את העובדות לאשורן, בטרם אנחנו מחליטים בדרך הפעולה שבה עלינו לנקוט. לכן, חוקר פרטי, בעצם, הוא איש המקצוע שעל פירות עבודתו, נסמכות החלטות מושכלות, נבונות ושקולות, בין אם בתחום האישי ובין אם בתחום העסקי.

 

האם כל אחד יכול לכנות את עצמו "חוקר פרטי"?

 
נהפוך הוא. בניגוד לתחומי עיסוק אחרים, בישראל, פעילותם של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות מעוגנת ומוסדרת בחוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה, תשל"ב-1972.
אי לכך, קיימים קריטריונים ספציפיים לקבלת רישיון חוקר פרטי (כדוגמת אישור מהמח' לרישוי חוקרים פרטיים ושירותי שמירה במש' המשפטים, התמחות של שלוש שנים במש' חקירות, מבחן הסמכה רשמי וכן הלאה) ואף לצורך קבלת רישיון בעל משרד לחקירות.
יתרה מכך, תוקף הרישיון לחוקר פרטי הינו שנה אחת בלבד, והוא ניתן לחידוש, רק במקרה שלא נפתחו הליכים פליליים נגד החוקר וגם לא הוגשו תלונות כנגדו.

כך שאין ספק, כי תחום עיסוק זה הינו תחום מקצועי להפליא, ומעוגן בחקיקה הישראלית, על מנת להמשיך ולשמרו ככזה!

 

היכן מבצעים חקירות?

 
לכאורה, התשובה המשתמעת מעליה תהיה תלויה באזור. לדוגמה, אם נדרש לכם חוקר פרטי בהרצליה, תבחרו לשכור חוקר פרטי במרכז, ולא חוקר שמשרדו ממוקם בצפון או בדרום הארץ. אבל זה רק מה שעשוי להיות נדמה לנו, מאחר ומלאכתו של חוקר פרטי הינה תלויית-מקרה, ולא תלויית-אזור. חוקר פרטי טוב, מנוסה ודבק במטרה לא יעצור רק משום שעבר טווח קילומטרים מסוים, אלא ימשיך במשימתו עד שישיג את כל המידע, הנתונים והעובדות שלקוחותיו זקוקים להם!